Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDecyzja o podniesieniu podatków

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-08-09 15:46:08
aktualnosci

Decyzja o podniesieniu podatków

W obliczu trwającego w Brazylii kryzysu gospodarczo-politycznego, scenariusz zakładający podniesienie podatków staje się coraz bardziej prawdopodobny.

W ten poniedziałek Minister Gospodarki, Henrique Meirelles poinformował, że decyzja o ewentualnym wzroście podatków w 2017 roku, zostanie podjęta pod koniec miesiąca, po przeanalizowaniu przez rząd prognoz gospodarczych na najbliższy kwartał.

„Wpływy do budżetu państwa związane z podatkami zmniejszyły się znacząco w porównaniu z rokiem ubiegłym, a tendencja spadkowa jest obserwowana już od kilku lat. Wciąż liczymy na wyraźną poprawę sytuacji gospodarczej i wzmożoną aktywność inwestorów, co wiązałoby się ze wzrostem dochodów czerpanych z podatków. Zmiana światowych trendów oraz planowane przez rząd prywatyzacje spółek publicznych mogą okazać się wystarczającym powodem aby uniknąć podnoszenia podatków.” Powiedział Minister.

Meirelles potwierdził, że powstrzymanie się od zmian w systemie podatkowym będzie możliwe, pod warunkiem przyjęcia przez parlament planu reform zakładających zmianę systemu świadczeń socjalnych oraz wydatków administracyjnych.

Zapytany o dług publiczny i tegoroczną inflację, która przekroczyła próg 6,5%, Minister nie wyraził zaniepokojenia, tłumacząc, że powzięto już znaczące kroki, aby obniżyć poziom inflacji w przyszłym roku. Ekonomiści Banku Centralnego przewidują, że pod koniec tego roku inflacja osiągnie 7,21%, a w 2017 5,2%.

„Naszym zdaniem oceny Banku Centralnego są zbyt pochopne, a inflacja nie przekroczy progów zakładanych w planie budżetowym. Mamy nadzieję, że już w 2018, jeżeli wszystkie zakładane reformy zostaną wprowadzone, uda się nam obniżyć poziom inflacji do 4,5%” Skomentował Meirelles.

 

Źródło: Kastner Taissia. Decisao sobre aumento de impostostos pode sair no final do mes. Folha de Sao Paulo. 01/08/2016

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Gabinet kosmetyczny

Gabinet kosmetyczny – zabiegi kosmetologii medycznej Elight Kosmetologia medyczna Powstań...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert