Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodatki nakładane na produkty importowane oraz na kosmetyki w Brazylii mogą wzrosnąć

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-12-01 19:36:04
aktualności

Rząd Brazylii rozważa zwiększenie niektórych podatków w celu zbilansowania finansów publicznych w 2015 r.

Rząd Brazylii rozważa zwiększenie niektórych podatków w celu zbilansowania finansów publicznych w 2015 r.

Wśród propozycji jest podniesienie podatków PIS i Cofins (podatki na cele społeczne) na produkty importowane oraz zwiększenie podatków na kosmetyki. Obie zmiany mogłyby przynieść w 2015 r. dodatkowe 5 mld BRL do budżetu.

Powyższe propozycje zostały przekazane przez ekipę obecnego ministra finansów Guido Mantega prezydent Dilmie Rousseff w ostatnim tygodniu listopada. Ostatecznej oceny propozycji dokonają jeszcze w tym roku nowi ministrowie: Joaquim Levy (Min. Finansów) oraz Nelson Barbosa (Min. Planowania), którzy formalnie obejmą stanowiska 1 stycznia 2015 r.

Podwyżka podatków PIS i Confins oraz podatków na kosmetyki była brana pod uwagę już na początku 2014 r., ale prezydent Dilma Rousseff nie zdecydowała się na nią ze względu na zbliżające się wówaczas wybory (odbyły się na początku października br.).

Gdy propozycja zwiększenia opodatkowania kosmetyków pojawiła się po raz pierwszy, przedstawiciele przemysłu kosmetycznego w Brazylii spotkali się z przedstawicielami ministerstwa finansów i zakwestionowali podwyżkę. Polegałaby ona na nałożeniu podatku IPI (podatek od produktów przetworzonych) nie tylko na producentów, ale również na dystrybutorów. Dostali oni obietnicę ponownego spotkania i rozmów jeśli temat miałby swoją kontynuację w przyszłości.

Propozycja zwiększenia wysokości podatków PIS i Cofis na produkty importowane, poza większymi wpływami do budżetu, ma na celu zrównanie „traktowania podatkowego” z produktami wyprodukowanymi w Brazylii. Wiąże się to z faktem, że Najwyższy Sąd Federalny (STF - Supremo Tribunal Federal) uznał za niezgodne z konstytucją włączanie podatku ICMS (podatek obrotowy) do podstawy obliczenia podatku od produktów importowanych.    

Obecnie stawka podatku PIS wynosi 1,65%, a Cofins 7,6%.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Meble na Wymiar Olsztyn – Kuchnie na Wymiar – Szafy – Meble Kuchenne Olsztyn – Abpiwek.pl

Meble na wymiar Olsztyn - Abpiwek - Ilustrujemy spółkę abpiwek z Olsztyna. Montujemy wyposażenie ...
Polska - OLSZTYN 2021-08-31 Dodał: Dorota Klonowska Wyposażenie wnętrz, Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert