Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCENA BENZYNY W BRAZYLI JEST WYŻSZA O 70% OD ŚREDNICH CEN ŚWIATOWYCH

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-01-19 17:53:53
aktualności

W poniedziałek 12 stycznia br. Brazylijskie Centrum Infrastruktury poinformowało, że cena benzyny w Brazylii jest wyższa o 68,9% od średnich cen paliwa na świecie.

Cena benzyny w brazyli jest wyższa o 70% od średnich cen światowych 

 

W poniedziałek 12 stycznia br. Brazylijskie Centrum Infrastruktury poinformowało, że cena benzyny w Brazylii jest wyższa o 68,9% od średnich cen paliwa na świecie. Spadek światowych cen ropy i aktualna cena benzyny w Brazylii gwarantuje ogromne zyski firmie Petrobras, które jest w tym kraju właścicielem wszystkich zakładów petrochemicznych. Prawdopodobnie pomoże to brazylijskiemu potentatowi petrochemicznemu odzyskać równowagę po wielomiesięcznym spadku wartości akcji tej firmy na giełdach.

 

W poniedziałek 12 bm. cena benzyny w Brazylii była wyższa o prawie 70% od międzynarodowej ceny referencyjnej tego paliwa. W dniu 5 stycznia br. koszt benzyny był 57,4% wyższy od średnich cen światowych.

 

Cena oleju napędowego w brazylijskich rafineriach jest wyższa o 53,2% od ceny referencyjnej w Zatoce Meksykańskiej, różnica ta 5 stycznia br. była niższa i wynosiła 45,7%.

 

Jest to największa różnica od października 2014 roku, od kiedy rząd brazylijski podniósł ceny paliw.

 

Różnica pomiędzy referencyjnymi cenami paliwa na świecie i cenami w Brazylii są najwyższe od pięciu lat.

 

Nie można pominąć również tego, że brazylijska benzyna zawiera 23% domieszki alkoholu metylowego, który jest znacznie tańszy w produkcji, niż benzyna.

 

Źródło: Portal G1