Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPŁYWY Z TYTUŁU PODATKÓW SĄ NAJNIŻSZE OD 2003 ROKU

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-06-29 17:15:29
aktualności

Wpływy z tytułu podatków nigdy nie były tak niskie, nawet w krytycznym 2003 roku, który był pierwszym rokiem rządów prezydenta Luli.

Wpływy z tytułu podatków nigdy nie były tak niskie, nawet w krytycznym 2003 roku, który był pierwszym rokiem rządów prezydenta Luli.

 

Najnowsze dane dotyczące dochodów podatkowych powinny zostać opublikowane w najbliższych dniach. Do kwietnia br. wpływy z tego tytułu były niższe o 4,4% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W chwili obecnej urząd podatkowy wraz z Ministerstwem Finansów podjęły stosowne kroki w celu zwiększenia przychodów.

 

Od 1 czerwca br. wszystkie rozliczenia podatkowe będą dokonywane wyłącznie drogą elektroniczną. Wszystkie dokumenty mają być rejestrowane w systemie Siscomex.

 

Urząd podatkowy zamierza całkowicie wyeliminować potrzebę protokołowania jakichkolwiek dokumentów fizycznych. W tym celu rząd zamierza dokonać unifikacji systemu kontroli ANVISA, Vigiagro i Ibama. Ma to usprawnić eksport i przyczynić się do wzrostu gospodarczego.

 

Urząd podatkowy nie zamierza ulec presji brazylijskich podmiotów gospodarczych i nie przedłuży po raz kolejny daty wprowadzenia rozliczeń elektronicznych z brazylijskim fiskusem. Ma to poprawić wydajność systemu finansowego i przyczynić się do wzrostu gospodarczego oraz usprawnić system podatkowy zwiększając konkurencyjność brazylijskiego eksportu.

 

Ostateczny termin unifikacji wszystkich systemów kontroli podatkowej ma nastąpić na przełomie 2016/2017

 

W 2014 roku średni czas odprawy celnej towarów przeznaczonych na eksport wynosił 2 godziny i 24 minuty i był krótszy o 67% niż w 2013 roku. Średni czas odprawy 95% deklaracji celnych nie przekracza 4 godzin.

 

Źródło: Folha de Sao Paulo