Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRząd brazylijski autoryzował bank państwowy Caixa Economica Federal do udzielenie kredytu w wysokości 3,8 mld USD na zakup sprzętu i usług

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2015-10-15 22:37:55
energetyka, finansowanie, elektrownie atomowe


Ministerstwo Finansów Federacyjnej Republiki Brazylii zezwoliło na udzielenie firmie Eletrobras, zarządzającej elektrownią nuklearną Angra, kredytu gwarantowanego przez rząd w wysokości 3,8 mld USD na zakup urządzeń i usług, niezbędnych do budowy nowego bloku energetycznego Angra 3. Decyzja została opublikowana w Dzienniku Urzędowym w dniu 30 sierpnia.

 

Firma zarządzająca elektrownią nuklearną ogłosiła, że podpisała umowę na rozbudowę bloku energetycznego Angra 3.

 

W ubiegłym tygodniu, francuska firma Areva poinformowała, że zamierzała zwolnić rytm prac przy rozbudowie elektrowni, w związku z opóźnieniem płatności.

 

We wrześniu 2014 roku, zarząd elektrowni atomowej podpisał porozumienie, z brazylijską firma budowlaną Andrade Gutierez, o wznowieniu prac budowlanych przy bloku energetycznym Angra 3, wstrzymanych w maju ubiegłego roku.

 

Aktualna data oddania bloku energetycznego do eksploatacji została wyznaczona na 2018 rok.

 

Źródło: http://g1.globo.com/economia/negocios/noticia/2015/06/governo-autoriza-financiamento-da-caixa-para-construcao-de-angra-3.html