Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuManaus położone w stanie Amazonas jest centrum produkcji motocykli w Brazylii.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2015-11-15 00:03:59
transport, strefa wolnocłowa, motocykle

Co 26 sekund opuszcza w Manaus taśmę produkcyjną jeden motocykl.

Co 26 sekund opuszcza w Manaus taśmę produkcyjną jeden motocykl.

 

Manaus, stolica stanu Amazonas, jest dla większości Brazylijczyków nieznanym miastem. Położona 3.490 km od stolicy Brazylii, wciśnięte w środek dżungli, otaczane rzekami i dzikimi zwierzętami jest największą strefą przemysłową w północnej Brazylii.

 

Zamieszkałe przez ponad 2 mln mieszkańców jest centrum produkcji motocykli w Brazylii.

 

W Manaus turystyka i przemysł wzajemnie się uzupełniają. U zbiegu rzek Rio Negro e Solimois, w jednym z najatrakcyjniejszym turystycznie miejsc w Brazylii znajduje się fabryka motocykli firmy Kawasaki. Jest to jedna z wielu fabryk jednośladów w Manaus. Swoja produkcję ulokowały w tym mieście, m.in.: Honda, Yamaha, Suzuki, Darfa, Harley-Davidson, Traxx. Manaus jest to stolicą brazylijskiego przemysłu motocyklowego.

 

Pionierami w tej branży w Manaus były Honda i Yamaha. Ich fabryki jako pierwsze powstał w Strefie Przemysłowej Manus /PIM/ ponad 40 lat temu. Jedną z najmłodszych marek motocykli jest angielski Triumph, który rozpoczął swoja produkcję w grudniu 2012 roku.

 

Honda, która odpowiada za 80% brazylijskiego rynku motocykli, zatrudnia 8.000 pracowników i może wyprodukować w fabryce w Manaus 2 mln sztuk. Jest to największa fabryka tej marki na świecie. W 2014 roku wyprodukowano tam łącznie 1,239 mln sztuk wszystkich modeli Hondy. Oznacza to, że co 26 sekund zjeżdżał z taśmy montażowej jeden motocykl tej marki.

 

Łącznie wszystkie marki zlokalizowane w Strefie Przemysłowej Manus wyprodukowały ponad 1,5 mln motocykli. W porównaniu do 2008 roku /2,14 mln sztuk/ branża ta odnotowała ponad 30% spadek produkcji.

 

Pomimo chwilowego kryzysu w tej branży jest to jedna z wiodących gałęzi przemysłu motoryzacyjnego w Brazylii i w PIM.

 

Inne ważne dla brazylijskiej gospodarki branże które ulokowały swoje fabryki w Strefie Przemysłowej w Manaus to elektroniczna, optyczna, informatyczna i chemiczna. Łączne przychody ze sprzedaży produktów wytworzonych w PIM wyniosły w 2014 roku 87,5 mld BRL.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert