Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezes FIRJAN (Federacji Przemysłu Stanu Rio de Janeiro) ocenia, że Rząd utworzony przez Wiceprezydenta Temera ożywi brazylijski sektor naftowy.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-05-15 18:59:43
aktualnosci

W Stanach Zjednoczonych Prezes FIRJAN (Federacji Przemysłu Stanu Rio de Janeiro) ocenia, że Rząd utworzony przez Wiceprezydenta Temera ożywi brazylijski sektor naftowy.

HOUSTON - zmiany wynikające z bieżącej burzliwej sceny politycznej są pozytywne i przyczynią się bezpośrednio do wzmocnienia brazylijskiego przemysłu naftowego. Jest to ocena Prezesa FIRJAN Eduardo Eugenio Gouvea Vieira, demonstrującego po raz kolejny poparcie przedstawiciela segmentu przemysłowego dla coraz bardziej zbliżającego się przejęcia władzy rządowej przez Temera. Podczas spotkania zorganizowanego przez BRATECC w Houston Viera ostro skrytykował prezydent Dilma Rousseff oskarzając, że rozpowszechnia się na swiat "oficjalne kłamstwo,,. Wedlug przedsiębiorcy, traktowanie sytuacji jako zamach stanu bardziej utrudnia niż pomaga, powodując małą wiarygodność instytucji i ograniczając inwestycje zagraniczne w Brazylii. Pierwsze wrażenia odnośnie przyszłego rządu lider FIRJAN ocenił z zadowoleniem. Wysoko zostala oceniona zdolność wiceprezydenta Temera do dialogu a także gotowość do delegowania uprawnień osobom trzecim, w szczególności w sektorze gospodarczym. Wejście nowych nazwisk do ministerstw i kierownictwa Petrobrasu powinno sprzyjać przezwyciężeniu kryzysu w przemyśle naftowym, spowodowanym głównie niską ceną ropy naftowej oraz brakiem zdolnosci Petrobrasu do inwestowania.