.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWznowienie budowy linii kolejowej Transnordestina jest zabezpieczone kwotą R$ 430 mln

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-12-26 19:09:48
aktualności

Z tej sumy, R$ 300 mln pochodzi z Funduszu Inwestycyjnego Północno-Wschodniego. Około 5 tysięcy miejsc pracy muszą być utworzone w regionie

Około R$ 430 mln zostanie zainwestowane przy natychmiastowym wznowieniu budowy linii kolejowej Transnordestina . Fundusze rządu federalnego zabezpiecza planowanie inwestycji, która przewiduje budowę 1728 kilometrów łączących stany Piauí, Ceará i Pernambuco.

Z tej sumy, R$ 300 mln pochodzą z Funduszu Inwestycyjnego Pólłnocno-Wschodniego (Finor), administrowanej przez Ministerstwo Integracji Narodowej. Pozostałe R$ 130 milionów pochodzą od Valec Engenharia, Construções e Ferrovias S.A., organu związanego z Ministerstwem Transportu, Portów i Lotnictwa Cywilnego.

Według Ministra Integracji Narodowej, Helder Barbalho, pierwsza część kwoty, która ma zostać wydatkowana przez Finor wyniesie R $ 152,7 mln, co pozwoli na kontynuację prac. Pozostałe R$ 150 milionów uzależnione są od potwierdzenia wykonania prac w całym roku 2017. Reszta kwoty, R$ 130 mln od Valec również przewidziana jest na inwestycje w nadchodzącym roku.

Hélder Barbalho podpisał we wtorek (13), w Brasilii, dokument upoważniający do wydania pierwszej części środków przez Bank północno-wschodniej Brazylii (BNB).

Koncesjonariusz,Transnordestina Logística SA (TLSA), odpowiedzialny za prace kolejowe, zobowiązał się dostarczyć w terminie 50 dni plan pracy z informacjami na temat aplikacji środków i celów, aby dać większy impuls do realizacji prac w 2017r.

Bilans

Transnordestina otrzymała już około R$ 6,3 mld, z czego około R$ 3,4 miliarda dotyczą finansowania federalnego.