Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBilans handlowy w styczniu rośnie 52,8%

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-01-25 15:13:36
aktualności

Najmocniej rośnie eksport produktów podstawowych. Wzrasta też eksport produktów przetworzonych i półproduktów

Do trzeciego tygodnia stycznia brazylijski eksport przekroczył import o US$ 1,398 mld. Przy takim rezultacie, bilans handlowy za tem okres jest już 52,8% wyższy niż rejestrowany w całym styczniu 2016 r.

Dane pochodzą z Ministerstwa Przemysłu, Handlu Zagranicznego i Usług i zostały opublikowane w poniedziałek (23). Bilans handlowy za tem okres powstał w wyniku różnicy między eksportem US$ 9,775 mld i importem US$ 8,377 mld.

Średnia wartość brazylijskiego eksportu za ten okres jest 16% wyższa niż średnia w styczniu ubiegłego roku. W porównaniu do trzeciego i drugiego tygodnia miesiąca wzrost wyniósł 29,2%.

Na rezultat ten silny wpływ miały produkty podstawowe , których eksport wzrósł 60,7%. Produktami najwięcej eksportowanymi w tej grupie były ropa naftowa, ruda żelaza, soja, kukurydza, kurczaki, kawa.

 

Eksport o największej wartości dodanej

W grupie półproduktów, wzrost wyniósł 8,4% - wzrost spowodowany eksportem celulozy, cukru surowego, surowego aluminium, półproduktów żelaza / stali, katod miedzianych, skór i futer.

Tymczasem w grupie produktów przetworzonych, wzrost 8,3% spowodowany był eksportem samolotów, maszyn do robót ziemnych, benzyny, części samochodowych, kamieni szlachetnych lub półszlachetnych, silników samochodowych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert