Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja pojazdów wzrosła trzeci miesiąc z rzędu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-02-09 22:24:41
aktualności

Wierząc w poprawę wzrostu gospodarczego, przemysł motoryzacyjny podniósł produkcję. Tylko w styczniu montownie samochodów zwiększyły produkcję pojazdów o 17,06%

Ufny w ożywienie gospodarcze, przemysł motoryzacyjny przyspieszył produkcję. Tylko w styczniu tego roku, produkcja pojazdów wzrosła o 17,06% - jest to trzeci kolejny miesiąc wzrostu. Dane pochodzą z Narodowego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (Anfavea).

Zdaniem ekspertów, jest to postęp ważny dla całego kraju. Oznacza, że firmy wierzą w przyszłość gospodarki i oczekują, że wkrótce powróci ona do tendencji wzrostu. Tak jak w spirali, jeśli producenci będą sprzedawać więcej, mogą oni podjąć decyzje inwestycyjne, zwiększając zatrudnianie pracowników i całe społeczeństw odniesie korzyści.

Eduardo Sodre, dziennikarz Folha de S.Paulo, we wtorek (07) tłumaczy, że optymizm niektórych producentów związany jest ze zwolnieniem R$ 30 mld do R$ 40 mld z Funduszu Gwarancyjnego za Przepracowany Okres Czasu (FGTS).

Rząd pozwoli na wypłaty funduszy z kont, które zostały zaklasyfikowane jako nieaktywne przed grudniem 2015 r. Prognozuje się, że jeszcze w lutym opublikowany zostanie kalendarz wyplat.

Tylko w styczniu, całkowita produkcja pojazdów osiągnęła 174,064 sztuk. Z tej liczby, 168.500 to pojazdy lekkie (samochody osobowe), 4,480 sztuk to pojazdy ciężarowe i nieco ponad 1000 sztuk autobusów. Spośród wszystkich samochodów produkowanych w miesiącu, 30,300 sztuk przeznaczonych jest na rynki zewnętrzne.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert