.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIzba Reprezentantów zatwierdziła zasady Programu Partnerstwa Inwestycyjnego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-05-17 01:45:50
aktualności

Plenum Izby Reprezentantów zatwierdziło we wtorek (2), dekret tymczasowy nr 752, 2016 (MP 752/16) ustalajacy warunki umów o partnerstwie przedłużających i odnawiających koncesje w transporcie drogowym, kolejowym i sektorze lotnisk.

Deputowany Sergio Souza (PMDB-PR), sprawozdawca projektu, wyjaśnia, że ​​środek przyniesie kolejne inwestycje w trzech sektorach. „Ten środek tymczasowy przyniesie Brazylia dziesiątki miliardów i pozwoli pozbyć się wszystkich przedsiębiorstw, które nie zachowały ciągłości robót, w szczególności koncesji drogowych” powiedział.

Celem środka tymczasowego jest zachęcenie agencji regulacyjnych lub władz do wprowadzenia nowych technologii, usług i inwestycji do rozszerzonych lub przedlużonych umów. Ponadto środek ten zapewni większą skuteczność umów i zachęci do inwestycji, aby zapobiec ich kompletnemu paraliżowi.

Zasady dotyczą projektów federalnych, które są częścią programu inwestycyjnego Partnerstwa (IPP), stworzonego przez Ustawę Nr 13,334 w 2016 roku. Dekret tymczasowy skierowany jest do głosowania w Senacie.

Środek przewiduje przedłużenie funkcjonujących umów i przeprowadzenie ponownych licytacji koncesji, które nie są prawidłowo przestrzegane z powodu niezdolności partnerów do realizacji przyjętych zobowiązań.

Zatwierdzony tekst stwierdza, że ​​ponowna licytacja nastąpi w formie przyjacielskiego rozwiązania umów partnerskich oraz podpisania nowych umów dopasowanych do przedsiębiorstwa w nowych warunkach i do nowych przedsiębiorstw specjalnie w tym celu wylicytowanych.