.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrazylia - Prezydent Michel Temer -gospodarka Brazylii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-05-23 11:29:53
aktualności

Michel Temer angażuje się w skandal, który może spowodować upadek szans na odnowę gospodarki

W zeznaniach prezes koncernu JBS, Joesley Batista powiedział, że posiada nagrania jakoby prezydent Brazylii, Michel Temer, kupił milczenie byłego deputowanego Edwarda Cunha, który odbywa karę więzienia w Kurytybie. Wypłata łapówek miałaby zapobiec dochodzeniom nazwanym Lava Jato, ktore mogą skierować się przeciwko interesom politycznym obecnego rządu.

Według ekonomisty i dyrektora wymiany walut FB Capital, Fernando Bergallo , zarzuty osłabiły szanse na kontynuację ożywienia gospodarczego Brazylii. „Fakt ten to kubeł zimnej wody w tym czasie, gdy gospodarka rozpoczęła wchodzić na ścieżkę ożywienia wzrostu gospodarczego”, powiedział w wywiadzie dla publikacji Brasil Economico.

Bergallo wyjaśnił, że nowa niestabilność w środowisku gospodarczym przyniesie nieufność potencjalnych klientów na rynkach zagranicznych, a to może pogrążyć planowane w kraju inwestycje, w momencie gdy rynek przyjął za pewne zatwierdzenie reform rynku pracy i zabezpieczenia społecznego. „Rynek brał za pewnik zatwierdzenie reform, zwłaszcza opieki społecznej i emerytalnej. Przy doniesieniach szanse na zatwierdzenie są minimalne, a to sprawia, że ​​inwestycje spadną", wyjaśnił.

Rynek finansowy

Bergallo potwierdził również, że ujemne odbicie nowego skandalu natychmiast znalazło odzwierciedlenie na rynku finansowym. „Giełda zaczęła operację od spadku 10% i nastapiła konieczność uruchomienia tzw. wyłącznika. Miało to miejsca drugi raz w ciągu ostatnich 15 lat co pokazuje, że rynek nie dobrze zareagował na te fakty. "

„Scenariusz nie może być gorszy, gdy gwałtownie spada giełda i wystrzeliwuje kurs dolara. Planowanie inwestycji będa sparaliżowane i paraliżuje rynek niepewność, czy Temer zrezygnuje po skandalu albo będziemy mieli nowy proces impeachmentu „, podkreślił ekspert.

Dolar zaczął dzień ze wzrostem 8%, a po otwarciu rynku o 10 rano, jest kwotowany w cenie R$ 3.43. Bergallo wyjaśnił, że cena dolara R$ 3.50 miała miejsce w czerwcu 2015 roku, w szczytowym okresie kryzysu gospodarczego.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw