.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrazylia

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-05-30 10:26:48
aktualności

„Będziemy bronić Brazylii”, powiedział Temer w artykule W artykule opublikowanym w gazecie O Estado de S. Paulo, prezydent zwraca uwagę, że fałszywe oskarżenia stawiają kraj na krawędzi kryzysu instytucjonalnego

W artykule opublikowanym w gazecie O Estado de S. Paulo, prezydent Michel Temer potwierdził, że jest „nie do pomyślenia” aby fałszywe oskarżenia przeciwko niemu postawiły kraj na krawędzi nowego kryzysu.

Według prezydenta, kłamstwa zawarte w zeznaniach przedsiębiorcy Joesley Batista i szeroko nagłośnione i niesprawdzone nagrania, zagrażają osiągnięciom społecznym i gospodarczym , jak wznowienie wzrostu PKB, rewitalizacja zatrudnienia, silny spadek stopy kredytowej Selic i zdobyczy socjalnych.

„Kiedy zaczynaliśmy wychodzić z cyklu kryzysowego, pozostawiając za sobą wady przeszłości, to szeroko rozpowszechnione sfałszowane nagrania zagrażają naszym osiągnięciom,” powiedział. „Jeśli ci, którzy nie myślą o przyszłości naszego kraju, liczą na to, ze się zatrzymamy, głęboko sie mylą,” powiedział.

Prezydent podkreslił swoje życie publiczne kierujace sie powszechnie „w zachowaniu sprawiedliwości i poszanowania spraw publicznych” na różnych piastowanych stanowiskach, jako profesora uniwersytetu, prokuratora stanu Sao Paulo, posła i przewodniczącego Izby Deputowanych.

W przeciwieństwie do niego, oskarżycielem jest przedsiębiorca, który „przyjął postawę kryminalną” i chce „uciec od więzienia.” W nocie, Temer mówi, że Joesley Batista udało się urosnąć dzięki skorzystaniu z miliardowych kredytów BNDES podczas poprzednich rządów, zarobił miliardy manipulując kursami walut na giełdzie, a po wszystkich stratach dla narodu, przeniósł się do Nowego Jorku.

Temer powiedział, że nie jest przywiązany do stanowiska, ale do odpowiedzialności za obowiązki do niego przypisane, podkreślając, że największym z nich jest„bez wątpienia” odpowiedzialność za kraj. Trudności mnie nie zniechęcaja, zwłaszcza gdy są one oparte na kłamstwach i ataku na honor osobisty. Chcę zakomunikować narodowi : bedziemy bronić Brazylii, z misją przekazania następnej generacji nowego kraju, „powiedział.