Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuANP jest upoważniony do przeprowadzenia aukcji pól ropy i gazu w 2018 i 2019 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-05-30 10:33:15
akyualności

Według publikacji, agencja może również licytować pola zwróconych do Unii

Krajowa Rada Polityki Energetycznej (CNPE) opublikowała w Dzienniku Urzędowym uchwałę, zezwalającą Narodowej Agencji Ropy naftowej, gazu ziemnego i biopaliw (ANP) przeprowadzenie 15-tej i 16-tej rundy licytacji eksploatacji bloków w formie koncesji i przeprowadzenie 4-tej i 5-tej rundy przetargów bloków w formie systemu podziału produkcji.

Publikacja określa wytyczne dla planowania przetargów bloków i pól eksploatacji ropy naftowej i gazu w latach 2018 i 2019.

W 15-tej rundzie przetargów w trybie koncesji powinny zostać wylicytowane bloki w obszarach morskich dorzecza Amazonki, Ceará i Rio Grande do Norte; ultra –głębokowodnych wód leżących poza wielobokiem Campos i Santos; zlóż lądowych Parana i Parnaíba; jak również bloków wszystkich zlóż lądowych w basenach Sergipe-Alagoas, Reconcavo, Potiguar i Espirito Santo.

W 16-tej rundzie zostaną wylicytowane bloki dorzecza Camamu-Almada i Jacuipe; ultra-głębokowodnych wód na zewnątrz wieloboku Campos i Santos; lądowego dorzecza Solimoes i Perecis; jak również bloków lądowych w zlożach Sergipe-Alagoas, Reconcavo, Potiguar i Espirito Santo.

W 4-tej rundzie w formie systemu podziału produkcji, powinny ulec oszacowaniu parametry perspektyw blokow Saturn, Três Marias i Uirapuru, w basenie Santos i blokach poszukiwawczych w basenie Campos.

Wreszcie, w 5. rundzie w ramach reżimu podziału produkcji należy oszacować parametry perspektyw w Aram, Południowy Lula, Południow-zachodni Jupiter i Bumerangue, w basenie Santos.

Według tekstu, ANP jest również upoważniony do złożenia oferty na złożach zwróconych do Unii i zawierających marginalne ilości ropy naftowej i gazu.