.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPKB przemysłu rolnego rejestruje najwyższy wzrost od 21 lat

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-06-03 11:49:16
aktualności

Duży wzrost sektora rolnego był ważny dla wznowienia wzrostu produktu krajowego brutto (PKB) w pierwszym kwartale

Wraz ze wzrostem Produktu Krajowego Brutto (PIB) o 1%w pierwszym kwartale, sektor rolny ponownie zarejestrował dobre dane za ten okres. Według danych Brazylijskiego Instytutu Geografii i Statystyki (IBGE), PKB tego sektora wzrósł o 13,4% w porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku, co jest najlepszym wynikiem za pierwszy kwartał od 1996 roku.

Liczby te potwierdzają wzrost produkcji i tworzenie miejsc pracy w tej dziedzinie dzięki oczekiwanym super zbiorom i wznowieniu zakupów maszyn po uwolnieniu środków na cele finansowania programów funduszy federalnych, takich jak Moderfrota.

Popychane przez perspektywę super zbiorów i dzięki reformom gospodarczym, które przekładają się na większą wiarygodność w gospodarce, rolnictwo osiągnęło rekord produkcji.

Tylko w okresie od stycznia do marca, sektor wygenerował R$ 93,402 mld , w porównaniu do R$ 52,871 mld odnotowanych w poprzednim kwartale.

Super żniwa

Jeden z najważniejszych sektorów gospodarki, rolnictwo, zarejestruje w tym roku rekordowe plony zbóż. Prognozuje się, że zbiory wyniosą 232 mln ton, wzrost o 24,3% w porównaniu do ubiegłego sezonu.