Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLiberalizacja handlu zagranicznego jest priorytetem dla rządu, mówi Marcos Pereira

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-06-04 23:03:28
akyualności

Minister uczestniczył w debacie okrągłego stołu „Handel i Otwarcie”, promowanej przez Forum Inwestycyjne Brazylia 2017

W trakcie debaty okrągłego stołu „Handel i Otwarcie”, promowane przez Forum Inwestycyjne Brazylia 2017, wydarzenia, które skupia liderów politycznych, biznesowych i akademickich, Minister Marcos Pereira mówił w środę o polityce handlu zagraniczngo i reintegracji Brazylii na arenie międzynarodowej.

„Jestem przekonany, że liberalizacja handlu, w połączeniu z udanymi działaniami mającymi na celu zwiększenie konkurencyjności, są niezbędne w celu przyciągnięcia większej liczby i najlepszych inwestycji.” Według niego, podejmując kroki w tym kierunku, rząd będzie budować drogę dla brazylijskich firm do skutecznej integracji w łańcuchach globalnych.

Minister powiedział, że polityka handlowa i inwestycje są niezbędne dla realizacji polityki rozwoju społecznego i gospodarczego oraz zapewnienia stabilności środowiska biznesu w Brazylii.

Inwestycje

Marcos Pereira wyjaśnił, że w celu przyciągnięcia inwestycji konieczne jest zapewnienie podmiotom gospodarczym pewnego poziomu stabilności i przewidywalności, dlatego reformy strukturalne i odpowiedzialność fiskalna i monetarna są niezbywalnymi priorytetami dla rządu.

Powiedział, że to właśnie w tym kontekście, w którym oczekuje się na rezultaty zarządzania fiskalnego i monetarnego, centralne miejsce polityki handlu zagranicznego nabiera pilności. W tym kontekście minister zacytował szereg inicjatyw, takich jak włączenie Brazylii w sieć umów handlowych oraz opracowanie Jednolitego Portalu Handlu Zagranicznego.

Przemysł

Odnośnie działań na rzecz przemysłu, Marcos Pereira powiedział, że ministerstwo jest w trakcie przekształcania i rozszerzania programów rozwojowych dla priorytetowych przedsiewzięć na rzecz rozwoju przemysłowego dla zwiększeniu wydajności, konkurencyjności i produktywności, jak to ma miejsce w przypadku programu Brazylii bardziej wydajna i w przygotowywanym programie rozwoju przemysłu motoryzacyjnego Trasa 2030.

Helder Boavida, prezes BMW Brazylii, powiedział, że to całkiem możliwe i pożądane, że Brazylia będzie platformą eksportu pojazdów na całym świecie.

Scenariusz pozytywny

Minister mówił o pozytywnych perspektywach dla brazylijskiego sektora eksportu w 2017. Przypomniał, że w 2016 roku bilans handlowy zarejestrował rekordowy wynik, z nadwyżką US$ 47,7 mld, i że w pierwszym kwartale tego roku ma ma rekordowy dodatni bilans US$ 21.4 mld, 61% wyższy niż odnotowany w tym samym okresie ubiegłego roku. Wynik tem spowodował podwyższenie prognozy nadwyżki w 2017 roku z US$ 50 mld do US$ 55 mld.

„Są to ważne oznaki trwałego ożywienia gospodarki, a zatem wnioskujemy, że jesteśmy na właściwej drodze wzrostu”, powiedział minister.

„Jednakże aby zwiększyć procentowy udział handlu zagranicznego w PKB, konieczne jest jeszcze przezwyciężenie wyzwania tzw. kosztu Brazylii dla eksporterów i inwestorów: drogiej i niewydajnej logistyki; wysokich kosztów energii; braku wykwalifikowanej siły roboczej; wysokich obciążeń podatkowych i systemu podatkowego niezgodnego z krajem, w którym chcemy być „, dodał.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

tłumaczenia Poznań

Biura tłumaczeń z Poznania to najlepsze usługi tłumaczeń w Polsce. Ich jakość to już wyznacznik t...
Polska - SZCZECIN 2021-12-04 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Pozycjonowanie stron oferta

Poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania to gwarancja zwiększenia ruchu na stronie i zdobycie nowy...
Polska - SZCZECIN 2021-12-04 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie lokalne to nasza specjalność o kilkunastu lat. Wiemy, że zaistnienie firmy na rynk...
Polska - SZCZECIN 2021-12-04 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe, Wydawnictwa Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert