.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBank Centralny przewiduje niższą inflację i wzrost gospodarczy w 2017 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-06-26 14:48:57
aktualności

Instytucja poprawiła prognozy indeksu mierzącego koszt życia w Brazylii. Bank Centralny utrzymuje prognozy wzrostu PKB o 0,5%

Bank Centralny jest coraz bardziej optymistyczny odnośnie inflacji i gospodarki w 2017 roku. W dokumencie wydanym w czwartek (22), instytucja prognozuje wzrost gospodarki o 0,5% w skali roku i spadek indeksu cen konsumenckich (IPCA) poniżej 4%.

Prognozy BC zawarte są w Raporcie Kwartalnym, dokumencie, który skupia wszystkie oceny gospodarki i jej ewolucji. Prognozy IPCA sięgają drugiego kwartału 2019 roku.

Miedzy poprzednim dokumentem i nowym, Bank Centralny poprawił swoją prognozę dla kosztów utrzymania w Brazylii. Przedtem prognozowano, że IPCA w 2017 wyniesie 4%; obecnie wskaźnik ten powinien być niższy: 3,8%.

Na 2018 rok, instytucja prognozuje inflację między 3,9% a 4,5%. Różnica ta występuje, ponieważ BC przygotowuje cztery scenariusze i dla każdego z nich stosuje różne elementy do obliczenia. W drugim kwartale 2019roku oczekuje się, że w okresie 12 miesięcy IPCA wyniesie między 3,7% i 4,3%.

Wzrost gospodarczy

Bank Centralny zrewidował również swoje kalkulacje Produktu Krajowego Brutto (PKB). Jednak pozostała niezmieniona prognoza wzrostu na tem rok o 0,5% . W raporcie instytucja wyjaśnia, że ​​wskaźniki pierwszych pięciu miesięcy tego roku pokazują korzystne rezultaty.

Zgodnie z Bankiem Centralnym, ten pozytywny wynik dla kraju zależy głównie od agrobiznesu, który powinien wzrosnąć w tym roku o 9,6%. Przemysł ma również pomoc rosnąc o 0,3%.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw