Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa rejestruje najlepszy miesiąc (maj ) od siedmiu lat

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-07-06 11:01:12
aktualności

W maju , większość badanych sektorów odnotowała wzrost

Wobec procesu stabilizacji gospodarki, przemysł krajowy nadal reaguje i osiąga dobre wyniki. W maju produkcja przemysłowa wzrosła o 4% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jest to najlepszy wynik w miesiącu od 2010 roku, kiedy sektor produkcyjny wzrósł o 14,3%.

W poprzednim miesiącu, produkcja przemyśłu wzrosła przez drugi kolejny miesiąc o 0,8%, co jest najlepszym wynikiem w tych badaniach w porównaniu od 2011 roku, kiedy wzrost wyniósł 2,7%. Dane zostały opublikowane we wtorek (4) przez Instytut Geografii i Brazylijskiej Statystyki (IBGE).

Z takim wynikiem, przemysł potwierdza trend poprawy, ponieważ w akumulacji roku produkcja przemysłowa zarejestrowała wzrost o 0,5%, pierwszy wynik dodatni w okresie od stycznia do maja w ciągu trzech ostatnich lat.

Konsekwentny wzrost

Według badania, 17 z 24 badanych sektorów osiągneło postęp w miesiącu maju. Wśród głównych sektorów są sektory: pojazdów samochodowych (+ 9%), higieny osobistej i środków czystości (+ 4%) oraz artykułów spożywczych (+ 2,7%).

Wśród głównych kategorii ekonomicznych, w maju, w porównaniu do kwietnia, główny wzrost odnotowano w produkcji trwałych dóbr konsumpcyjnych, 6,7%, a nastepnie dóbr kapitałowych o 3,5%. Segment produkcji dóbr półtrwałych i nietrwałych wzrósł o 0,7%, a odwracając spadek z trzech kolejnych miesięcy.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nici do haftu maszynowego

Im więcej czasu poświęcimy na doskonalenie naszych umiejętności, tym szybciej, dokładniej i spraw...
Polska - Sulechów (miasto) 2021-04-21 Dodał: Pozostałe tekstylia Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert