Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa rejestruje najlepszy miesiąc (maj ) od siedmiu lat

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-07-06 11:01:12
aktualności

W maju , większość badanych sektorów odnotowała wzrost

Wobec procesu stabilizacji gospodarki, przemysł krajowy nadal reaguje i osiąga dobre wyniki. W maju produkcja przemysłowa wzrosła o 4% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jest to najlepszy wynik w miesiącu od 2010 roku, kiedy sektor produkcyjny wzrósł o 14,3%.

W poprzednim miesiącu, produkcja przemyśłu wzrosła przez drugi kolejny miesiąc o 0,8%, co jest najlepszym wynikiem w tych badaniach w porównaniu od 2011 roku, kiedy wzrost wyniósł 2,7%. Dane zostały opublikowane we wtorek (4) przez Instytut Geografii i Brazylijskiej Statystyki (IBGE).

Z takim wynikiem, przemysł potwierdza trend poprawy, ponieważ w akumulacji roku produkcja przemysłowa zarejestrowała wzrost o 0,5%, pierwszy wynik dodatni w okresie od stycznia do maja w ciągu trzech ostatnich lat.

Konsekwentny wzrost

Według badania, 17 z 24 badanych sektorów osiągneło postęp w miesiącu maju. Wśród głównych sektorów są sektory: pojazdów samochodowych (+ 9%), higieny osobistej i środków czystości (+ 4%) oraz artykułów spożywczych (+ 2,7%).

Wśród głównych kategorii ekonomicznych, w maju, w porównaniu do kwietnia, główny wzrost odnotowano w produkcji trwałych dóbr konsumpcyjnych, 6,7%, a nastepnie dóbr kapitałowych o 3,5%. Segment produkcji dóbr półtrwałych i nietrwałych wzrósł o 0,7%, a odwracając spadek z trzech kolejnych miesięcy.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbka skrawaniem, detale precyzyjne, szlifowanie precyzyjne

Oferujemy detale precyzyjne powstające w procesie obróbki skrawaniem
Polska - KRAJENKA 2020-10-27 Dodał: Krzysztof Szymański Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Strony internetowe

Kolcode Michał Koliński to firma tworząca profesjonalne i nowoczesne strony internetowe oraz skle...
Polska - RUSIEC 2020-10-26 Dodał: Michał Koliński IT/ICT Zobacz ofertę

Folia bąbelkowa, folia bąbelkowa warszawa

FOLIA BĄBELKOWA do uniwersalnego stosowania. Praktyczna w użytkowaniu i ekonomiczna w zakupie. F...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert