Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa rejestruje najlepszy miesiąc (maj ) od siedmiu lat

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-07-06 11:02:17
aktualności

W maju , większość badanych sektorów odnotowała wzrost

Wobec procesu stabilizacji gospodarki, przemysł krajowy nadal reaguje i osiąga dobre wyniki. W maju produkcja przemysłowa wzrosła o 4% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jest to najlepszy wynik w miesiącu od 2010 roku, kiedy sektor produkcyjny wzrósł o 14,3%.

W poprzednim miesiącu, produkcja przemyśłu wzrosła przez drugi kolejny miesiąc o 0,8%, co jest najlepszym wynikiem w tych badaniach w porównaniu od 2011 roku, kiedy wzrost wyniósł 2,7%. Dane zostały opublikowane we wtorek (4) przez Instytut Geografii i Brazylijskiej Statystyki (IBGE).

Z takim wynikiem, przemysł potwierdza trend poprawy, ponieważ w akumulacji roku produkcja przemysłowa zarejestrowała wzrost o 0,5%, pierwszy wynik dodatni w okresie od stycznia do maja w ciągu trzech ostatnich lat.

Konsekwentny wzrost

Według badania, 17 z 24 badanych sektorów osiągneło postęp w miesiącu maju. Wśród głównych sektorów są sektory: pojazdów samochodowych (+ 9%), higieny osobistej i środków czystości (+ 4%) oraz artykułów spożywczych (+ 2,7%).

Wśród głównych kategorii ekonomicznych, w maju, w porównaniu do kwietnia, główny wzrost odnotowano w produkcji trwałych dóbr konsumpcyjnych, 6,7%, a nastepnie dóbr kapitałowych o 3,5%. Segment produkcji dóbr półtrwałych i nietrwałych wzrósł o 0,7%, a odwracając spadek z trzech kolejnych miesięcy.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert