Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja ropy wzrosła trzeci rok z rzędu, mówi ANP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-07-12 00:51:25
aktualności

Główną przyczyną wzrostu jest produkcja ropy z pokładów pre-salt , która w 2016 roku osiągnęła średnią 1 milion baryłek dziennie

Już trzeci rok z rzędu, Brazylia zarejestrowała wzrost produkcji ropy naftowej. Dane z Narodowej Agencji Naftowej (ANP) pokazują, że w 2016 roku wzrost wyniósł 3,2% osiągając 2,5 mln baryłek dziennie. Tymczasem krajowa produkcja gazu ziemnego wzrosła o 7,9%, do 103,8 milionów metrów sześciennych dziennie w tym samym okresie.

Według agencji, głównym powodem wzrostu była produkcja ropy naftowej z pokładów pre-salt, która w ubiegłym roku wyniosła średnio 1 mln baryłek dziennie, wzrost o 33,1%. W tych samych pokładach, produkcja gazu ziemnego w dalszym ciągu rosła, osiągając udział 38,2% rynku krajowej produkcji ogółem w 2016 r.

„Uzyskane w pre-salt wyniki wzmacniają atrakcyjność bloków geologicznych, które bedą oferowane w kolejnych rundach licytacji, z kalendarzem zatwierdzonym na najbliższe trzy lata przez Radę Polityki Narodowej Energii (CNPE)”, wyjaśnił ANP w wydanej w poniedziałek (3) nocie.

Biorąc pod uwagę te wyniki, kraj był w stanie zmniejszyć zapotrzebowanie na import ropy o 44,9%. Eksport z kolei zwiększył się o 8,3%, przy średniej 798,2 tys baryłek dziennie, najwyższej liczbie w historii .

Nowe rundy przetargów

W tym roku planowane są dwie nowe rundy przetargów na koncesje złóż pre-salt. Wraz z innymi przetargami w sektorze ropy naftowej i gazu, szacuje się, że wygenerują one dla kasy państwowej R$ 8,5 mld do R$ 9 mld.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert