Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRopa naftowa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-08-11 15:04:26
aktualności

Brazylia staje się największym producentem ropy naftowej w Ameryce Łacińskiej

Reformy rządu federalnego w sektorze energetycznym, począwszy od wzmocnienia Petrobrasu a kończąc na zmianach regulacji prawnych odnośnie wydobycia ropy z pokladów pre-salt, doprowadziły Brazylię do osiągnięcia pozycji największego producenta ropy naftowej w Ameryce Łacińskiej, wyprzedzając dużych producentów takich jak Meksyk i Wenezuela.

Dane z Narodowej Agencji Naftowej (ANP) dla sektora ropy i gazu w ubiegłym roku, pokazują, że produkcja ropy naftowej w Brazylii wzrosła o 3,2%. Jest to taka sama średnia stopa jak krajów Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC), która obejmuje globalnych gigantów, takich jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Według ekspertów, inwestycje poczynione w ostatnich latach przez Petrobras, zwłaszcza w obszarze pre-salt, przyczyniły się do wzrostu produkcji. Wskazują oni, że regulacje w sektorze, likwidujące obowiązek Petrobrasu do wyłącznego operowania na złozach pre-salt , może generować większą konkurencję i zwiększyć inwestycje.