Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObniżona została taryfa celna na przywóz 4.900 produktów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-08-20 18:27:08
ktualności

Rząd zmniejszył stawki podatku importowego z 2% na zero na sprzęt komputerowy i produkty, które nie są produkowane w kraju.

Brazylia - rząd obniżył taryfy celne z 2% do zera na import 4,903 maszyn, urządzeń i produktów komputerowych, które nie są produkowane w kraju i będą wykorzystane w projektach inwestycyjnych o wartości 3,1 mld USD. "Bardzo ważne jest, aby zmniejszyć koszt inwestycji produkcyjnych w Brazylii w celu zwiększenia liczby miejsc pracy i pobudzenia wznowienia gospodarki" - powiedział minister ds. Handlu Zagranicznego i Usług Marcos Pereira.

Zerową taryfę stosuje się do pozataryfowych stawek przyznanych od 2016 r. dla towarów, które nie zostały jeszcze znacjonalizowane. Okres ten jest konieczny, ponieważ po zezwoleniu na przywóz z obniżoną taryfą przedsiębiorca ma dwa lata na wykonywanie tej operacji. Rozporządzenie Camex nie ma mocy wstecznej.

Według danych Ministerstwa Przemysłu, Handlu Zagranicznego i Usług (MDIC) produkty korzystające z zerowej taryfy to dobra inwestycyjne (4.552), a 351 to sprzet komputerowy i telekomunikacyjny. Ma przynieść korzyści import sprzętu, między innymi dla przemysłu w sektorach medycznym i szpitalnym, części samochodowych, żywności, elektroniki i opakowań.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbka skrawaniem, detale precyzyjne, szlifowanie precyzyjne

Oferujemy detale precyzyjne powstające w procesie obróbki skrawaniem
Polska - KRAJENKA 2020-10-27 Dodał: Krzysztof Szymański Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Strony internetowe

Kolcode Michał Koliński to firma tworząca profesjonalne i nowoczesne strony internetowe oraz skle...
Polska - RUSIEC 2020-10-26 Dodał: Michał Koliński IT/ICT Zobacz ofertę

Folia bąbelkowa, folia bąbelkowa warszawa

FOLIA BĄBELKOWA do uniwersalnego stosowania. Praktyczna w użytkowaniu i ekonomiczna w zakupie. F...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert