Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObniżona została taryfa celna na przywóz 4.900 produktów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-08-20 18:27:08
ktualności

Rząd zmniejszył stawki podatku importowego z 2% na zero na sprzęt komputerowy i produkty, które nie są produkowane w kraju.

Brazylia - rząd obniżył taryfy celne z 2% do zera na import 4,903 maszyn, urządzeń i produktów komputerowych, które nie są produkowane w kraju i będą wykorzystane w projektach inwestycyjnych o wartości 3,1 mld USD. "Bardzo ważne jest, aby zmniejszyć koszt inwestycji produkcyjnych w Brazylii w celu zwiększenia liczby miejsc pracy i pobudzenia wznowienia gospodarki" - powiedział minister ds. Handlu Zagranicznego i Usług Marcos Pereira.

Zerową taryfę stosuje się do pozataryfowych stawek przyznanych od 2016 r. dla towarów, które nie zostały jeszcze znacjonalizowane. Okres ten jest konieczny, ponieważ po zezwoleniu na przywóz z obniżoną taryfą przedsiębiorca ma dwa lata na wykonywanie tej operacji. Rozporządzenie Camex nie ma mocy wstecznej.

Według danych Ministerstwa Przemysłu, Handlu Zagranicznego i Usług (MDIC) produkty korzystające z zerowej taryfy to dobra inwestycyjne (4.552), a 351 to sprzet komputerowy i telekomunikacyjny. Ma przynieść korzyści import sprzętu, między innymi dla przemysłu w sektorach medycznym i szpitalnym, części samochodowych, żywności, elektroniki i opakowań.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert