Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObniżona została taryfa celna na przywóz 4.900 produktów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-08-20 18:27:08
ktualności

Rząd zmniejszył stawki podatku importowego z 2% na zero na sprzęt komputerowy i produkty, które nie są produkowane w kraju.

Brazylia - rząd obniżył taryfy celne z 2% do zera na import 4,903 maszyn, urządzeń i produktów komputerowych, które nie są produkowane w kraju i będą wykorzystane w projektach inwestycyjnych o wartości 3,1 mld USD. "Bardzo ważne jest, aby zmniejszyć koszt inwestycji produkcyjnych w Brazylii w celu zwiększenia liczby miejsc pracy i pobudzenia wznowienia gospodarki" - powiedział minister ds. Handlu Zagranicznego i Usług Marcos Pereira.

Zerową taryfę stosuje się do pozataryfowych stawek przyznanych od 2016 r. dla towarów, które nie zostały jeszcze znacjonalizowane. Okres ten jest konieczny, ponieważ po zezwoleniu na przywóz z obniżoną taryfą przedsiębiorca ma dwa lata na wykonywanie tej operacji. Rozporządzenie Camex nie ma mocy wstecznej.

Według danych Ministerstwa Przemysłu, Handlu Zagranicznego i Usług (MDIC) produkty korzystające z zerowej taryfy to dobra inwestycyjne (4.552), a 351 to sprzet komputerowy i telekomunikacyjny. Ma przynieść korzyści import sprzętu, między innymi dla przemysłu w sektorach medycznym i szpitalnym, części samochodowych, żywności, elektroniki i opakowań.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert