Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrazylia - Marcos Pereira potwierdza, że inwestycja w montownię samochodową w Brazylii jest oznaką wznowienia wzrostu gospodarczego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-08-22 23:02:59
aktualności

Minister uczestniczył w ceremonii w fabryce Volkswagena w São Bernardo do Campo, w trakcie której ogłoszono inwestycję na kwotę 2,6 miliarda reali. Tym samym miasto będzie siedzibą pierwszej kompletnej fabryki tej marki poza granicami Niemiec

Minister Przemysłu, Handlu i Usług, Marcos Pereira świętował dzisiaj zapowiedź inwestycji w kwocie R$ 2,6 mld w fabryce Volkswagen Anchieta w São Bernardo do Campo (SP) i stwierdził, że jest to oznaką ożywienia wzrostu gospodarki brazylijskiej. "Szeroko rozumiany sektor samochodowy w Brazylii stanowi 22% PKB przemysłu. Sektor jest też jednym z głównych pracodawców, wpływając w dużym stopniu na zdolności pobudzenia gospodarki całego kraju "- powiedział.

Podczas ceremonii, minister mówił również o programie ROTA 2030 skierowanego na długofalowy rozwój przemysłu motoryzacyjnego, a który jest obecnie przedmiotem dyskusji w ramach koordynacji MDIC. Według Marcos Pereira, program zostanie uruchomiony w najbliższych miesiącach.

Aport Volkswagena w São Bernardo do Campo jest częścią harmonogramu zakładającego zainwestowanie 7 miliardow reali w Brazylii do 2020 roku. Marcos Pereira podkreślił wagę ekonomiczną, jaką marka przywiązuje do Brazylii, pierwszego kraju, który otrzyma kompletną fabrykę Volkswagena poza terytorium Niemiec.