Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrazylia - Inflacja 2017 rok

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-04-10 06:05:10
aktualnosci

W czasie posiedzenia Rady Gospodarczej i Rozwoju Społecznego Prezes Banku Centralnego potwierdził inflacje w wyznaczonym limicie dopiero w 2017 roku

Prezes Banku Centralnego, Alexandre Tombini, powiedział, że Bank Centralny będzie sledzić rozwój gospodarki i podejmie niezbędne środki, aby sprowadzić inflację do wyznaczonego limitu na poziomie 4,5% w 2017 r.

W swoim wystąpieniu prezes BC powiedział, że przewiduje na ten rok niższą dynamikę gospodarki światowej i utrzymywanie sie wysokiego poziomu zmienności i niepewności.

"Taki obraz rysuje sie w kontekście względnego wyczerpania się zdolności polityki fiskalnej i monetarnej do pobudzenia wzrostu w środowisku zmian demograficznych i presji geopolitycznej," powiedział.

Przemówienie wygłosił przed publicznością przedsiębiorców, związkowców i innych członków CDES (Narodowej Rady Rozwoju Gospodarczego i Społecznego), zwanej Conselhão, gdzie prezydent Dilma zaprezentowała swój plan pobudzenia gospodarki poprzez pobudzenia kredytów i dyskusji reform strukturalnych.

Według Tombini, proces zmian cen administrowanych przez rząd, takich jak paliwo, był "dłuzszy i intensywny", niż oczekiwano, co miało wpływ na aktualny poziom dwucyfrowej inflacji. Stwierdzil też, że wysoki kurs dolara również przyniosl rosnącą inflacje.


Z drugiej strony, wysoki kurs dolara sprzyja wzrostowi konkurencyjności, co spowodowalo wzrost eksportu i spadek importu.
 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-03-16 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Usługi biura rachunkowego w Częstochowie

Biuro rachunkowe świadczy usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w zakładaniu działalno...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Biuro rachunkowe Częstochowa

Biuro rachunkowe oferuje swoje usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w rozpoczęciu dzi...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert