Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKorupcja - Brazylia

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-09-24 03:45:11
aktualnosci

MPF wskazuje siedem aktów korupcji i 64 prania pieniędzy popełnionych przez Lula

Doniesienie złożone przez prokuratorów federalnych przypisuje siedem aktów biernej korupcji oraz 64 prania pieniędzy przez byłego prezydenta Luiz Inácio Lula da Silva. Dzieje się tak dlatego, że oprócz nabycia i reform w mieszkaniu triplex w Guaruja, były prezydent był obwiniany bezpośrednio za wszystkie płatności łapówek dokonanych przez koncern OAS dla byłych dyrektorów Petrobras , Paulo Roberto Costa i Renato Duque oraz byłego kierownika państwowego przedsiębiorstwa, Pedro Barusco, w zawartych trzech umowach na roboty budowlane w rafineriach.

W obronie tezy, że Lula był dowódcą tzw. Petrolão, Federalne Ministerstwo Publiczne utrzymuje, że "Lula decydował ostatecznie i definitywnie o schemacie działania i skorzystał z jego owoców: opierając rządy na fałszywych podstawach; wzmacniając swoją partię PT poprzez tworzenie nielegalnej rezerwy pieniężnej na przyszłe kampanie wyborcze, konsolidując ten projekt również niezgodnie z prawem celem utrwalenie władzy; wzbogacenia się ze środków pochodzących z przestępstwa. " Według doniesienia, wszystkie te nieuczciwe korzyści były związane z nadużywaniem środków publicznych oraz wypłat łapówek dla urzędników publicznych i stowarzyszeń partyjnych i operatorów finansowych. W ten sposób Ministerstwo utrzymuje, że Lula był mentorem i wielkim beneficjentem programu przekupstwa w Petrobras.

Tymczasem zarzuty prania pieniędzy są związane z nabyciem, przebudową i umeblowaniem mieszkania triplex w Guaruja, zapłaconymi przez koncern OAS, jak również zapłaty przewoźnikowi za transport i magazynowanie dóbr wywiezionych przez Lulę z Palacio Alvorada po ukończeniu kadencji.

W skardze MPF rejestruje 27 świadków, w tym byłych dyrektorów Petrobras Renato Duque, Pedro Barusco, Paulo Roberto Costa i Nesto Cervero, pośrednika walutowego Alberto Yousseff, byłych dyrektorów Camargo Correa Dalton Avancini i Eduardo Leite oraz byłych parlamentarzystów Delcídio Amaral i Pedro Corrêa.

MPF zwraca również nadanie priorytetu na reklamację nie tylko za to, że aresztowani oskarżonym (Leo Pinheiro, skazany w innym procesie), ale także ze względu na szacunek dla osób starszych, które zapewnia priorytet spraw dotyczących osób powyżej 60 lat lat.

Google Tradutor para empresas:Google Toolkit de tradução para appsTradutor de sitesGlobal Market Finder

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-03-16 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Biuro rachunkowe Częstochowa

Biuro rachunkowe oferuje swoje usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w rozpoczęciu dzi...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert