Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMinistrowie Brazylii i Francji chcą Umowę Mercosur - EWG w 2018 r

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-11-24 17:41:05
aktualności

Marcos Pereira spotkał się z Ministrem Gospodarki i Finansów Francji, Michel Sapin

Ministrowie Marcos Pereira (Przemysł, Handel i Usługi) i Michel Sapin (Gospodarka i Finanse) podczas dwustronnego spotkania w Paryżu uzgodnili, że Brazylia i Francja zaangażują się w swoich blokach celem zakończenia prac nad Umową o Wolnym Handlu Między Mercosur i Unią Europejską w 2018 roku.

Obie strony odrzuciły możliwość zawarcia umowy w 2017 roku. Nowa runda negocjacji odbędzie się w marcu w Buenos Aires, w miesiącu, w którym Sapin będzie w Brazylii z oficjalną wizytą.

"Proszę o osobiste poparcie Ministra Sapin, abyśmy awansowali w negocjacjach", powiedział brazylijski minister. "Francja chce bardzo, aby ta umowa została podpisana," powiedział francuski minister. Marcos Pereira omówił wczoraj temat z Sekretarzem Handlu Zagranicznego, Matthias Fekl, który również sygnalizuje zainteresowanie umową.

Dwustronna spotkanie miało miejsce przed otwarciem dialogu instytucjonalnego Brazylia-Francja. W tym samym czasie podpisane zostały również umowy pomiędzy urzędami patentowymi obu krajów. Zespoły techniczne pracują przez cały dzień omawiając tematy szczegółowe.

Marcos Pereira skorzystał z okazji, aby porozmawiać o nowym momencie w życiu Brazylii. Podkreślił zobowiązanie rządu prezydenta Michel Temer do kontrolowania finansów publicznych i zmniejszenia wydatków.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-03-16 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Biuro rachunkowe Częstochowa

Biuro rachunkowe oferuje swoje usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w rozpoczęciu dzi...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert