Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFundusz nowojorski

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-01-11 23:15:58
aktualności

Fundusz nowojorski przewiduje powrót do wzrostu gospodarczego i niskich stóp procentowych w Brazylii

Amerykański Oppenheimer Funds, który zarządza funduszami o około R$ 700 mld, stwierdził po spotkaniu przedstawicieli rządu Michela Temer, że czuje sie odważniej w stosunku do Brazylii.

Brazylia jest na dobrej drodze do ponownego wzrostu i osiągnięcia historycznie niskich stóp procentowych. Jest to komentarz analityków OppenheimerFunds, jednej z największych inwestycyjnych firm amerykańskich, która zarządza portfelem zasobów o wartości $ 216 miliardów dolarów, około R$ 700 miliardów.

W komentarzach zamieszczonych na stronie internetowej tej instytucji i podpisanych przez gestora, Wim Vandenhoeck i starszego analityka, Claudia Castro, Oppenheimer szacuje, że reformy fiskalne, które zostały zaproponowane przez rząd Michel Temer mogą stymulować wzrost i zwiększenie oszczędności wewnętrznych.

"Wierzymy, że jakość prowadzenia rachunków publicznych realizowanych obecnie (przez zespół ekonomiczny prezydenta Temer) i polityki monetarnej (prowadzonej przez Bank Centralny) doprowadzą Brazylię do długoterminowego wzrostu gospodarczego", piszą analitycy.

W ocenie zarządzającego aktywami funduszu z siedzibą w Nowym Jorku, większy rygor odnośnie wydatków publicznych i stały spadek inflacji w tym roku - oczekuje się powrotu do głównej mety w wysokości 4,5% rocznie po siedmiu latach powyżej tego poziomu - doprowadzi brazylijskie władze monetarne do "bardzo prawdopodobnego" przyspieszenia tempa redukcji podstawowej stopy procentowej (Selic).

Stopy procentowe

Komitet Polityki Pieniężnej (Copom) rozpoczął w październiku 2016 roku proces obniżek stóp, które służą jako punkt odniesienia dla przyznawania kredytów w kraju. Miały miejsce dwie obniżki stopy procentowej 0.25 punktu i ​​analitycy OppenheimerFunds uważają, że rytm ten powinen się zintensyfikować w czasie następnego posiedzenia, zaplanowanego na najbliższy wtorek (10/01.) Obecnie stawka Selic wynosi 13,75% rocznie.

Tekst wyjaśnia, że ​​komentarz został napisany po spotkaniach przedstawicieli członków funduszu i rządowych Michel Temer i brazylijskich biznesmenów.

.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Gabinet Kosmetyczny Toruń

Upiększające zabiegi w gabinecie kosmetycznym Każda kobieta jest świadoma tego, jak konieczna...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Karol Jan Chlebowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Kosmetologia

Popularne zabiegi w gabinecie kosmetycznym Większość kobiet jest świadoma tego, jak ważna jes...
Polska - Toruń 2021-11-27 Dodał: Ola Trawińska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna PCV

Na początek Wybór okien do domu jest niezwykle ważny nie tylko ze względu na estetykę i...
Polska - Toruń 2021-11-24 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert