Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrazylia powinna w marcu wprowadzić na orbitę pierwszego satelitę

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-01-30 13:44:11
aktualności

Projekt ma na celu realizację krajowego programu szerokopasmowego internetu i powinien objąć terytorium całego kraju i Ocean Atlantycki

Na 21 marca przewidziane jest wystrzelenie pierwszego Geostacjonarnego Satelity Obrony i Łączności (SGDC) Brazylii. Mechanizm ten ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa i niezależności w komunikacji strategicznych segmentów obronnych kraju.

Ponadto projekt ma również na celu zwiększenie dostępu do internetu szerokopasmowego, zwłaszcza w odległych miejscach kraju. Obecnienprzepływ informacji odbywa się za pośrednictwem satelitów zagranicznych.

Zbudowany przez francuską firmę Thales Alenia Space, we współpracy z rządem brazylijskim, projekt został opracowany przez Ministerstwa Komunikacji, Nauki i Obrony w 2013 roku i otrzymał środki w wysokości R$ 2 miliardów od rządu federalnego.

Z tej sumy, Fundusz Studiów i Projektów (FINEP) sfinansował kwotę R$ 240 mln. Poza odpowiedzialnością za budowę, francuska firma bedzie również działała na rzecz pomocy w transferze technologii do kraju, aczkolwiek Brazylia ma już 50 brazylijskich ekspertów, którzy towarzyszą projektowi i są w stanie operować satelitą.

Satelita znajduje się w Gujanie Francuskiej i jest gotowy do wprowadzenia na orbitę, gdzie zostanie ulokowany na wysokości 36 tysiecy kilometrów od powierzchni Ziemi. Operacja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2017 roku.