Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrazylia powinna w marcu wprowadzić na orbitę pierwszego satelitę

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-01-30 13:44:11
aktualności

Projekt ma na celu realizację krajowego programu szerokopasmowego internetu i powinien objąć terytorium całego kraju i Ocean Atlantycki

Na 21 marca przewidziane jest wystrzelenie pierwszego Geostacjonarnego Satelity Obrony i Łączności (SGDC) Brazylii. Mechanizm ten ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa i niezależności w komunikacji strategicznych segmentów obronnych kraju.

Ponadto projekt ma również na celu zwiększenie dostępu do internetu szerokopasmowego, zwłaszcza w odległych miejscach kraju. Obecnienprzepływ informacji odbywa się za pośrednictwem satelitów zagranicznych.

Zbudowany przez francuską firmę Thales Alenia Space, we współpracy z rządem brazylijskim, projekt został opracowany przez Ministerstwa Komunikacji, Nauki i Obrony w 2013 roku i otrzymał środki w wysokości R$ 2 miliardów od rządu federalnego.

Z tej sumy, Fundusz Studiów i Projektów (FINEP) sfinansował kwotę R$ 240 mln. Poza odpowiedzialnością za budowę, francuska firma bedzie również działała na rzecz pomocy w transferze technologii do kraju, aczkolwiek Brazylia ma już 50 brazylijskich ekspertów, którzy towarzyszą projektowi i są w stanie operować satelitą.

Satelita znajduje się w Gujanie Francuskiej i jest gotowy do wprowadzenia na orbitę, gdzie zostanie ulokowany na wysokości 36 tysiecy kilometrów od powierzchni Ziemi. Operacja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2017 roku.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert