Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrazylia powinna w marcu wprowadzić na orbitę pierwszego satelitę

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2017-01-30 13:44:11
aktualności

Projekt ma na celu realizację krajowego programu szerokopasmowego internetu i powinien objąć terytorium całego kraju i Ocean Atlantycki

Na 21 marca przewidziane jest wystrzelenie pierwszego Geostacjonarnego Satelity Obrony i Łączności (SGDC) Brazylii. Mechanizm ten ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa i niezależności w komunikacji strategicznych segmentów obronnych kraju.

Ponadto projekt ma również na celu zwiększenie dostępu do internetu szerokopasmowego, zwłaszcza w odległych miejscach kraju. Obecnienprzepływ informacji odbywa się za pośrednictwem satelitów zagranicznych.

Zbudowany przez francuską firmę Thales Alenia Space, we współpracy z rządem brazylijskim, projekt został opracowany przez Ministerstwa Komunikacji, Nauki i Obrony w 2013 roku i otrzymał środki w wysokości R$ 2 miliardów od rządu federalnego.

Z tej sumy, Fundusz Studiów i Projektów (FINEP) sfinansował kwotę R$ 240 mln. Poza odpowiedzialnością za budowę, francuska firma bedzie również działała na rzecz pomocy w transferze technologii do kraju, aczkolwiek Brazylia ma już 50 brazylijskich ekspertów, którzy towarzyszą projektowi i są w stanie operować satelitą.

Satelita znajduje się w Gujanie Francuskiej i jest gotowy do wprowadzenia na orbitę, gdzie zostanie ulokowany na wysokości 36 tysiecy kilometrów od powierzchni Ziemi. Operacja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2017 roku.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Skuteczna agencja SEO

Gdy z roku na rok coraz więcej ruchu organicznego przechodzi do internetu, to wiedz, że to ostatn...
Polska - Wrocław 2020-12-18 Dodał: Bartłomiej Ćwiąkała Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT, Media i reklama Zobacz ofertę

Pozycjonowanie stron internetowych

SEOEXPERT MAREK STOKOWSKI - jako freelancer SEO zajmuję się usługami zwiększania ruchu organiczne...
Polska - ŁÓDŹ 2020-12-17 Dodał: Marek Stokowski Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT Zobacz ofertę

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert