Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPetrobras - czerwcowe wydobycie ropy i gazu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-07-13 19:10:07
aktualnosci

Petrobras zwiększa produkcję ropy i gazu ziemnego

     Rzecznik prasowy firmy Petrobras poinformował, że w czerwcu 2016 roku przedsiębiorstwo pobiło rekord w miesięcznej produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego. Średnie dzienne wydobycie w zeszłym miesiącu wyniosło 2,9 milionów baryłek ropy. Poprzednim rekordowym miesiącem był sierpień 2015, kiedy to średnia produkcja w ciągu dnia wyniosła 2,88 mln baryłek.

     Od początku roku Petrobras silnie intensyfikuje wydobycie. Miesięczna produkcja, była średnio o 2% większa od zarejestrowanej w 2015 roku, w analizowanym okresie.

     Dodatkowo, przedsiębiorstwo postawiło na intensywniejszą eksploatację zasobów krajowych. Aż 2,7 mln baryłek wyprodukowanych w czerwcu, zastało wydobyte na terytorium Brazylii, co również jest historycznym rekordem.

     Nastąpiła intensyfikacja wydobycia ropy ze złóż znajdujących się pod warstwami soli. W czerwcu wzrost wyniósł 8% w stosunku do miesiąca poprzedniego i osiągnął 1,24 miliona baryłek, ustanawiając kolejny rekord w statystykach firmy. Większe wydobycie wynika ze zwiększenia liczby odwiertów w basenie sedymentacyjnym Bacia de Santos, oddalonym o 300 km na południowy wschód od miasta Santos.

     Produkcja gazu ziemnego wyniosła 78,8 mln metrów sześciennych dziennie i wzrosła o 3% w porównaniu z majowym wydobyciem.