Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPKB Brazylii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-10-06 03:53:54
aktualości

PKB Brazylii wróci na ósme miejsce na świecie w 2017 roku, prognozuje MFW

Prognoza wznowienia wzrostu brazylijskiej gospodarki w nadchodzącym roku i ograniczenie wzrostu kursu dolara w ostatnich miesiącach doprowadzi do powrotu Brazylii w 2017 roku na ósme miejsce na liście światowego PKB, przewiduje MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy ).

Od ubiegłego roku, kraj jest na dziewiątym miejscu (dwa miejsca niżej w stosunku do 2014 roku), w wyniku recesji, która rozpoczęła się pod koniec 2014 roku.

Obecnie Fundusz przewiduje, że Brazylia wyprzedzi w przyszłym roku Włochy i pozostanie na ósmym miejscu w świecie co najmniej do 2021 roku.

Według MFW, PKB Brazylii wyniesie w przyszłym roku US$ 1,95 bilionów, w porównaniu z US$1,90 bilionów PKB włoskiego. Na szóstym miejscu, Indie, będą miały PKB US$ 2,46bilionów. W swoim najlepszym okresie w 2014 roku, brazylijska gospodarka wyniosła US$ 2,42 biliony. W poprzedniej prognozie w kwietniu, MFW szacował, że Brazylia pozostanie dziewiątą największą światową gospodarką co najmniej do 2021 roku.

Ta zmiana scenariusza wynika z poprawy prognoz dotyczących PKB. Jeżeli przedtem MFW przewidywał, że w 2017 roku brazylijska gospodarka będzie w stagnacji, obecnie szacuje wzrost o 0,5% - prognoza mniej optymistyczna w stosunku do brazylijskich ekonomistów rynkowych, którzy przewidują w przyszłym roku wzrost o1,30% .

Recesja w tym roku powinna być również mniej głęboka niż sobie wyobrażano. MFW szacuje spadek o 3,3%, o 0,5% mniej niż przewidywano na posiedzeniu w kwietniu.

Ponadto, zaważył fakt, że dolar stracił siłę w stosunku do reala (obliczenia MFW dla PKB dokonywane są w oparciu o walutę USA): w marcu, dolar był wart R$ 3.80 podczas gdy obecnie warty jest R$ 3,25, ze względu na złagodzenie napięć politycznych po dokonaniu impeachment pani prezydent, Dilma Rousseff.

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Barter

Barter to forma transakcji handlowej, w której dochodzi do wymiany dobra za dobro. Mogą wystąpić ...
Polska - ZIELONA GÓRA 2020-07-28 Dodał: Grimp Sp. z o.o. Usługi finansowe Zobacz ofertę

Sprzedaż spółek

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko rozpocząć działalność jest zakup kompletnej, zało...
Polska - ZIELONA GÓRA 2020-07-28 Dodał: Grimp Sp. z o.o. Usługi finansowe Zobacz ofertę

Współpraca w zakresie Forex - kursu walut

Doradzamy w zakresie inwestowania na giełdzie, inwestowania w waluty i surowce. Na naszej stron...
Polska - Warszawa 2020-07-03 Dodał: Marcin Wenus Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert