Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInwestowanie na Bovespie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Gierańczyk | 2016-09-08 03:32:46
biuletyn

O Bovespie

BM&FBovespa (Bolsa de Valores, Mercadorias e Futuros) znana bardziej jako Bovespa, to główna giełda papierów wartościowych w Brazylii, na której znajdują się wszystkie brazylijskie firmy o otwartym kapitale. Bovespa koncentruje około 70% obrotów handlowych realizowanych w całej Ameryce Łacińskiej. Bovespa w obecnej formie powstała w wyniku połączenia w 2008 roku giełdy instrumentów pieniężnych w Sao Paulo i BM&F – giełdy towarowej. Po fuzji BM&FBovespa stała się trzecią największą na świecie giełdą papierów wartościowych, pod względem wartości obrotów.

 

Ibovespa

Głównym Indeksem Bovespy jest Ibovespa. Wskaźnik ten jest wyliczany na podstawie wyceny akcji 60 brazylijskich spółek o otwartym kapitale i pozwala określić stan koniunktury giełdowej. Wśród podmiotów wchodzących w skład indeksu znajdują się takie firmy jak: Petrobras, Itau, Bradesco, Banco do Brasil czy Vale.

 

Jak inwestować na Bovespie

Inwestowanie na giełdzie wielu osobom kojarzy się z czymś bardzo skomplikowanym, wymagającym specjalistycznej wiedzy. Nic bardziej mylnego, w obecnych czasach wszystkie operacje giełdowe odbywają się za pomocą Internetu i każdy może spróbować swoich sił w obrocie instrumentami rynku pieniężnego.

 

1. Corretora de Valores

W celu rozpoczęcia „gry na giełdzie” na Bovespie należy otworzyć konto w biurze maklera giełdowego, po portugalsku: Corretora de Valores. To makler będzie realizował zlecenia kupna i sprzedaży między inwestorem, a Bovespą.

W Brazylii istnieje wiele domów maklerskich, o różnych specyfikacjach, jednak przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na co najmniej 3 kryteria:

 

- obsługa: jej jakość i szybkość. Warto sprawdzić jakich programów używa potencjalny makler, jak wygląda dostęp od strony klienta, jaki jest średni czas transakcji, czy program jest łatwy w obsłudze, jak wygląda zatwierdzanie transakcji.

To bardzo istotne, ponieważ przy dokonywaniu inwestycji giełdowych, czas reakcji może okazać się kluczowy dla naszego zysku.

 

- zaufanie: korzystając z usług domu maklerskiego, możemy korzystać z opinii i pomocy jego analityków. Jakość analizy można zweryfikować badając ilość publikacji wydanych przez maklera, sprawdzić tytuły naukowe i doświadczenie głównych analityków oraz zasięgnąć rady u osób dobrze znających ten rynek.

- koszt: kryterium cenowe jest bardzo ważne. Dom maklerski za swoje usługi będzie pobierał prowizję, tj. wynagrodzenie w formie procentu od wartości transakcji. Wysokość prowizji będzie różnić się w zależności od inwestora, a także jakości i zakresu usług świadczonych przez dom. Przy podejmowaniu decyzji, warto kierować się opinią na temat analiz dokonywanych przez maklera.

 

2. Program Home Broker

Po założeniu konta u maklera, wystarczy zainstalować program typu „home broker” w celu dokonywania operacji sprzedaży i zakupu akcji przy pomocy komputera. Większość domów maklerskich posiada swoją platformę, z której korzystają jego inwestorzy.

 

3. Gra na giełdzie

Gdy konto home broker jest już aktywne, można rozpocząć inwestowanie. W celu osiągania zysków warto zapoznać się z tendencjami rynkowymi. Tylko bieżąca analiza sytuacji giełdowej pozwoli nam osiągać zyski i inwestować we właściwe akcje.

 

4. Zyski

Inwestowanie na giełdzie nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać. Trendy rynkowe zmieniają się dosyć dynamicznie, w celu osiągnięcia zysków należy być na bieżąco ze zmianami w preferencjach inwestorskich. Początkujący gracz powinien codziennie sprawdzać światowe indeksy giełdowe i czytać najświeższe analizy.

 

Na podstawie: www.app.tororadar.com.br

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

BMW leasing

BMW Auto Premium to autoryzowany serwis BMW z siedzibą w Rzeszowie. Firma zajmuje się bieżącą obs...
Polska - Świlcza 2021-03-16 Dodał: BMW Auto Premium Handel, Usługi finansowe, Samochody osobowe Zobacz ofertę

Biuro rachunkowe Częstochowa

Biuro rachunkowe oferuje swoje usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w rozpoczęciu dzi...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert